S1812R-223K
Mfr.Part #
S1812R-223K
Description
FIXED IND 22UH 277MA 2.6 OHM SMD
Tolerance :
±10%
Q Factor :
50
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
3.4mm
Test Frequency :
2.5MHz
Inductance :
22μH
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Material - Core :
Ferrite
Depth :
3.4mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Current Rating :
277mA
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm Max
Max DC Current :
277mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Datasheets
S1812R-223K
API Delevan S1812R-223K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD