S1812-682K
Mfr.Part #
S1812-682K
Description
FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2OHM SMD
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Current-Max :
0.408A
Q @ Freq :
40 @ 7.9MHz
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Frequency - Self Resonant :
32MHz
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Current Rating (Amps) :
408mA
Inductance :
6.8μH
Tolerance :
±10%
Test Frequency :
7.9MHz
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
S1812-682K
API Delevan S1812-682K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD