S1812-682J
Mfr.Part #
S1812-682J
Description
FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2OHM SMD
1
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
32MHz
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
7.9MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Inductance :
6.8μH
Q Factor :
40
Depth :
3.4mm
Current Rating :
408mA
Max DC Current :
408mA
Height :
3.4mm
Q @ Freq :
40 @ 7.9MHz
Tolerance :
±5%
Datasheets
S1812-682J
API Delevan S1812-682J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD