S1812-681J
Mfr.Part #
S1812-681J
Description
FIXED IND 680NH 675MA 440MOHM SM
Current Rating :
675mA
Q Factor :
25
Max DC Current :
440mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
440mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
166MHz
HTS Code :
Inductance :
680nH
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Height :
3.4mm
Material - Core :
Iron
Depth :
3.4mm
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Datasheets
S1812-681J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD