S1812-393J
Mfr.Part #
S1812-393J
Description
FIXED IND 39UH 250MA 3.2 OHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Q Factor :
50
Height :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
3.2Ohm Max
Inductance :
39μH
DUAL ENDED
Lead Free :
Contains Lead
Max DC Current :
250mA
Depth :
3.4mm
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Test Frequency :
2.5MHz
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Current Rating :
250mA
Datasheets
S1812-393J
API Delevan S1812-393J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD