S1812-392J
Mfr.Part #
S1812-392J
Description
FIXED IND 3.9UH 487MA 840MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current Rating :
487mA
Frequency - Self Resonant :
56MHz
Test Frequency :
7.9MHz
Case Code (Imperial) :
Q @ Freq :
40 @ 7.9MHz
Max DC Current :
487mA
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Height :
3.4mm
Depth :
3.4mm
Inductance :
3.9μH
DC Resistance (DCR) :
840mOhm Max
Datasheets
S1812-392J
API Delevan S1812-392J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD