S1812-391G
Mfr.Part #
S1812-391G
Description
FIXED IND 390NH 876MA 260MOHM SM
Tolerance :
±2%
Height :
3.4mm
Material - Core :
Iron
Frequency - Self Resonant :
215MHz
Max DC Current :
260mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Depth :
3.4mm
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Test Frequency :
25MHz
Q Factor :
25
Inductance :
390nH
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Current Rating :
876mA
Datasheets
S1812-391G
API Delevan S1812-391G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD