S1812-273H
Mfr.Part #
S1812-273H
Description
FIXED IND 27UH 267MA 2.8 OHM SMD
Height :
3.4mm
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Current Rating :
267mA
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
2.5MHz
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Q Factor :
50
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Tolerance :
±3%
Inductance :
27μH
Case Code (Metric) :
Max DC Current :
267mA
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Datasheets
S1812-273H
API Delevan S1812-273H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD