S1812-224G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S1812-224G
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220UH 149MA 9 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±2%
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
9Ohm Max
Shielding :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
3.4mm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Depth :
3.4mm
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Inductance :
220μH
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Q Factor :
40
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
790kHz
Packing Method :
TR, 13 INCH
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Material - Core :
Ferrite
Frequency - Self Resonant :
4.2MHz
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Series :
S1812
Current Rating :
149mA
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
149mA
Datasheets
S1812-224G
API Delevan S1812-224G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD