S1812-221K
Mfr.Part #
S1812-221K
Description
FIXED IND 220NH 1.154A 150 MOHM
Q Factor :
25
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Max DC Current :
150mA
Current Rating :
1.154A
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Height :
3.4mm
Material - Core :
Iron
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
310MHz
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Inductance :
220nH
Depth :
3.4mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Datasheets
S1812-221K
API Delevan S1812-221K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD