S1812-181H
Mfr.Part #
S1812-181H
Description
FIXED IND 180NH 1.29A 120MOHM SM
Depth :
3.4mm
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Max DC Current :
120mA
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Current Rating :
1.29A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
180nH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Material - Core :
Iron
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Frequency - Self Resonant :
350MHz
Tolerance :
±3%
Q Factor :
25
Height :
3.4mm
Datasheets
S1812-181H
API Delevan S1812-181H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD