S1812-152G
Mfr.Part #
S1812-152G
Description
FIXED IND 1.5UH 706MA 400MOHM SM
20 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Q @ Freq :
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Depth :
3.4mm
Current Rating :
706mA
Test Frequency :
7.9MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Tolerance :
±2%
Inductance :
1.5μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
706mA
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Material - Core :
Ferrite
Q Factor :
40
Datasheets
S1812-152G
API Delevan S1812-152G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD