S10KAC-P04MFG0-4500
Mfr.Part #
S10KAC-P04MFG0-4500
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Silver
Orientation :
A
Shielding :
Shielded
Polyetheretherketone (PEEK)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
5 Weeks
Backshell Material, Plating :
Brass, Chrome over Nickel
Packaging :
Series :
ODU MINI-SNAP® K
Feature :
Backshell
Number of Positions :
4
Cable Opening :
0.157 ~ 0.177 (4.00mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Push-Pull
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
ODU S10KAC-P04MFG0-4500
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S10KAC-P04MFG0-4500 Overview
S10KAC-P04MFG0-4500 Features
ODU MINI-SNAP® K series
S10KAC-P04MFG0-4500 Applications
There are a lot of ODU
S10KAC-P04MFG0-4500 Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER