S10K0C-P03MJG0-3000
Mfr.Part #
S10K0C-P03MJG0-3000
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Circular Connector Assemblies
Feature :
Backshell
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Shielding :
Shielded
Solder Cup
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Shell Size - Insert :
Factory Lead Time :
5 Weeks
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Cable Opening :
0.098 ~ 0.118 (2.50mm ~ 3.00mm)
Series :
ODU MINI-SNAP® K
Number of Positions :
3
Gold
Packaging :
Bulk
ODU S10K0C-P03MJG0-3000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
S10K0C-P03MJG0-3000 Overview
S10K0C-P03MJG0-3000 Features
ODU MINI-SNAP® K series
S10K0C-P03MJG0-3000 Applications
There are a lot of ODU
S10K0C-P03MJG0-3000 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER