S10KAC-P03MJG0-2500
Mfr.Part #
S10KAC-P03MJG0-2500
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Silver
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Push-Pull
Factory Lead Time :
5 Weeks
Cable Opening :
0.079 ~ 0.098 (2.00mm ~ 2.50mm)
Connector Type :
Plug, Male Pins
Orientation :
A
Contact Finish - Mating :
Gold
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
ODU MINI-SNAP® K
Shielding :
Shielded
Shell Size - Insert :
Feature :
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Number of Positions :
3
Packaging :
Bulk
ODU S10KAC-P03MJG0-2500
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S10KAC-P03MJG0-2500 Overview
S10KAC-P03MJG0-2500 Features
ODU MINI-SNAP® K series
S10KAC-P03MJG0-2500 Applications
There are a lot of ODU
S10KAC-P03MJG0-2500 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER