RWR89SR681FSS73
Mfr.Part #
RWR89SR681FSS73
Description
RES 0.681 OHM 3W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
3W
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
681mOhms
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
14.224mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
3W
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Package / Case :
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Diameter :
4.75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Mount :
Through Hole
Width :
4.75mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Datasheets
RWR89SR681FSS73
Vishay / Dale RWR89SR681FSS73
Through Hole 681mOhms, 3W, Wirewound,