RWR89SR649FSRSL
Mfr.Part #
RWR89SR649FSRSL
Description
RES 0.649 OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Length :
14.224mm
Max Power Dissipation :
3W
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Package / Case :
Power Rating :
3W
Width :
4.75mm
Power (Watts) :
3W
Resistance :
649mOhms
Datasheets
RWR89SR649FSRSL
Vishay / Dale RWR89SR649FSRSL
649mOhms, 3W, Wirewound,