RWR89SR301FSRSL
Mfr.Part #
RWR89SR301FSRSL
Description
RES 0.301 OHM 3W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Length :
14.224mm
Resistance :
301mOhms
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power (Watts) :
3W
Published :
Width :
4.75mm
Datasheets
RWR89SR301FSRSL
Vishay / Dale RWR89SR301FSRSL
301mOhms, 3W, Wirewound,