RWR89SR196FSRSL
Mfr.Part #
RWR89SR196FSRSL
Description
RES 0.196 OHM 3W 1% WW AXIAL
Length :
14.224mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
3W
Width :
4.75mm
Package / Case :
Axial
Published :
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
196mOhms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
3W
Datasheets
RWR89SR196FSRSL
Vishay / Dale RWR89SR196FSRSL
196mOhms, 3W, Wirewound,