RWR89SR154FSRSL
Mfr.Part #
RWR89SR154FSRSL
Description
RES 0.154 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Tolerance :
±1%
Length :
14.224mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Max Power Dissipation :
3W
Width :
4.75mm
Power (Watts) :
3W
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
154mOhms
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Datasheets
RWR89SR154FSRSL
Vishay / Dale RWR89SR154FSRSL
154mOhms, 3W, Wirewound,