RWR89S9R53FRBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR89S9R53FRBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 9.53 OHM 3W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
9.53Ohms
Composition :
Wirewound
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Length :
14.224mm
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Terminations :
2
Feature :
Military, Moisture Resistant
Power Rating :
3W
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
3W
Published :
Datasheets
RWR89S9R53FRBSL
Vishay / Dale RWR89S9R53FRBSL
9.53Ohms, 3W, Wirewound,