RWR89S9R31FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S9R31FRRSL
Description
RES 9.31 OHM 3W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
3W
Width :
4.75mm
Power Rating :
3W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
14.224mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Resistance :
9.31Ohms
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Datasheets
RWR89S9R31FRRSL
Vishay / Dale RWR89S9R31FRRSL
9.31Ohms, 3W, Wirewound,