RWR89S97R6FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S97R6FRRSL
Description
RES 97.6 OHM 3W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Width :
4.75mm
Resistance :
97.6Ohms
Tolerance :
±1%
Length :
14.224mm
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
3W
Power Rating :
3W
Package / Case :
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RWR89S97R6FRRSL
Vishay / Dale RWR89S97R6FRRSL
97.6Ohms, 3W, Wirewound,