RWR89S8R25FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S8R25FSRSL
Description
RES 8.25 OHM 3W 1% WW AXIAL
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
8.25Ohms
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
29 Weeks
Supplier Device Package :
Power Rating :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
3W
Width :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RWR89S8R25FSRSL
Vishay / Dale RWR89S8R25FSRSL
8.25Ohms, 3W, Wirewound,