RWR89S8660FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S8660FRRSL
Description
RES 866 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
866Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Width :
4.75mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
14.224mm
Power (Watts) :
3W
Power Rating :
3W
Datasheets
RWR89S8660FRRSL
Vishay / Dale RWR89S8660FRRSL
866Ohms, 3W, Wirewound,