RWR89S84R5FRBSL
Mfr.Part #
RWR89S84R5FRBSL
Description
RES 84.5 OHM 3W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Other Names :
RWR89S84R5FRBSL-MIL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
84.5 Ohms
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max) :
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
RoHS :
Non-Compliant
Features :
Size / Dimension :
0.187 Dia x 0.560 L (4.75mm x 14.22mm)
Datasheets
RWR89S84R5FRBSL
Vishay / Dale RWR89S84R5FRBSL
84.5 Ohms, 3W, Wirewound,