RWR89S8450FSBSL
Mfr.Part #
RWR89S8450FSBSL
Description
RES 845 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Resistance :
845Ohms
Width :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Published :
Power Rating :
3W
Lead Length :
38.1mm
Length :
14.224mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
RWR89S8450FSBSL
Vishay / Dale RWR89S8450FSBSL
845Ohms, 3W, Wirewound,