RWR89S78R7FSBSL
Mfr.Part #
RWR89S78R7FSBSL
Description
RES 78.7 OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Length :
14.224mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Published :
Power Rating :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
4.75mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Resistance :
78.7Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RWR89S78R7FSBSL
Vishay / Dale RWR89S78R7FSBSL
78.7Ohms, 3W, Wirewound,