RWR89S7870FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S7870FSRSL
Description
RES 787 OHM 1% 3W AXIAL
Width :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Package / Case :
Published :
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
3W
Tolerance :
±1%
Length :
14.224mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
787Ohms
Datasheets
RWR89S7870FSRSL
Vishay / Dale RWR89S7870FSRSL
787Ohms, 3W, Wirewound,