RWR89S7500FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S7500FRRSL
Description
RES 750 OHM 3W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
11 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
3W
Resistance :
750Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Length :
14.224mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
1 (Unlimited)
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR89S7500FRRSL
Vishay / Dale RWR89S7500FRRSL
750Ohms, 3W, Wirewound,