RWR89S7320FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S7320FRRSL
Description
RES 732 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
732Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
3W
Published :
Width :
4.75mm
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR89S7320FRRSL
Vishay / Dale RWR89S7320FRRSL
732Ohms, 3W, Wirewound,