RWR89S6R49BSRSL
Mfr.Part #
RWR89S6R49BSRSL
Description
RES 6.49 OHM 0.1% 3W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
14.224mm
Power Rating :
3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
6.49Ohms
Lead Length :
38.1mm
Width :
4.75mm
Published :
Max Power Dissipation :
3W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR89S6R49BSRSL
Vishay / Dale RWR89S6R49BSRSL
6.49Ohms, 3W, Wirewound,