RWR89S6800BRRSL
Mfr.Part #
RWR89S6800BRRSL
Description
RES 680 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
3W
Resistance :
680Ohms
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
14.224mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
4.75mm
Published :
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR89S6800BRRSL
Vishay / Dale RWR89S6800BRRSL
680Ohms, 3W, Wirewound,