RWR89S6650FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S6650FSRSL
Description
RES 665 OHM 3W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
14.224mm
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
2
Published :
Resistance :
665Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
3W
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
RWR89S6650FSRSL
Vishay / Dale RWR89S6650FSRSL
665Ohms, 3W, Wirewound,