RWR89S59R0FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S59R0FRRSL
Description
RES 59 OHM 3W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
14.224mm
Resistance :
59Ohms
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
3W
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR89S59R0FRRSL
Vishay / Dale RWR89S59R0FRRSL
59Ohms, 3W, Wirewound,