RWR89S4R02DRBSL
Mfr.Part #
RWR89S4R02DRBSL
Description
RES 4.02 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
3W
Length :
14.224mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
4.02Ohms
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Width :
4.75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
3W
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
RWR89S4R02DRBSL
Vishay / Dale RWR89S4R02DRBSL
4.02Ohms, 3W, Wirewound,