RWR89S49R9FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S49R9FSRSL
Description
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Width :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
3W
Published :
Resistance :
49.9Ohms
Power Rating :
3W
Length :
14.224mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
3W
Datasheets
RWR89S49R9FSRSL
Vishay / Dale RWR89S49R9FSRSL
49.9Ohms, 3W, Wirewound,