RWR89S4750FSBSL
Mfr.Part #
RWR89S4750FSBSL
Description
RES 475 OHM 3W 1% WW AXIAL
Length :
14.224mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
3W
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
3W
Width :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Resistance :
475Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR89S4750FSBSL
Vishay / Dale RWR89S4750FSBSL
475Ohms, 3W, Wirewound,