RWR89S45R9BRRSL
Mfr.Part #
RWR89S45R9BRRSL
Description
RES 45.9 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Length :
14.224mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
3W
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Resistance :
45.9Ohms
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
3W
Width :
4.75mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Published :
Datasheets
RWR89S45R9BRRSL
Vishay / Dale RWR89S45R9BRRSL
45.9Ohms, 3W, Wirewound,