RWR89S4220FRB12
Mfr.Part #
RWR89S4220FRB12
Description
RES 422 OHM 3W 1% WW AXIAL
Non-RoHS Compliant
Diameter :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
422Ohms
Width :
4.75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Wirewound
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Length :
14.22mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power (Watts) :
3W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Axial
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±1%
Termination :
Package / Case :
Max Power Dissipation :
3W
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
3W
Datasheets
RWR89S4220FRB12
Vishay / Dale RWR89S4220FRB12
Through Hole 422Ohms, 3W, Wirewound,