RWR89S3R65FRBSL
Mfr.Part #
RWR89S3R65FRBSL
Description
RES 3.65 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
3W
Resistance :
3.65Ohms
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
14.224mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
4.75mm
Power (Watts) :
3W
Datasheets
RWR89S3R65FRBSL
Vishay / Dale RWR89S3R65FRBSL
3.65Ohms, 3W, Wirewound,