RWR89S3R24BRBSL
Mfr.Part #
RWR89S3R24BRBSL
Description
RES 3.24 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
14.224mm
Width :
4.75mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
3W
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
3.24Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
3W
Power (Watts) :
3W
Datasheets
RWR89S3R24BRBSL
Vishay / Dale RWR89S3R24BRBSL
3.24Ohms, 3W, Wirewound,