RWR89S3R01BRRSL
Mfr.Part #
RWR89S3R01BRRSL
Description
RES 3.01 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
3W
Length :
14.224mm
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.01Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Published :
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RWR89S3R01BRRSL
Vishay / Dale RWR89S3R01BRRSL
3.01Ohms, 3W, Wirewound,