RWR89S3920FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S3920FRRSL
Description
RES 392 OHM 3W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
9 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Power Rating :
3W
Lead Length :
38.1mm
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
No
Lead Diameter :
0.813 mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
392Ohm
Tolerance :
±1%