RWR89S37R4FRBSL
Mfr.Part #
RWR89S37R4FRBSL
Description
RES 37.4 OHM 3W 1% WW AXIAL
Resistance :
37.4Ohms
Width :
4.75mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
14.224mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Package / Case :
Datasheets
RWR89S37R4FRBSL
Vishay / Dale RWR89S37R4FRBSL
37.4Ohms, 3W, Wirewound,