RWR89S35R7FRBSL
Mfr.Part #
RWR89S35R7FRBSL
Description
RES 35.7 OHM 3W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
3W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Resistance :
35.7Ohms
Length :
14.224mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Power (Watts) :
3W
Datasheets
RWR89S35R7FRBSL
Vishay / Dale RWR89S35R7FRBSL
35.7Ohms, 3W, Wirewound,