RWR89S34R8FRB12
Mfr.Part #
RWR89S34R8FRB12
Description
RES 34.8 OHM 3W 1% WW AXIAL
2
Diameter :
4.75mm
Length :
14.224mm
Power (Watts) :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
34.8Ohms
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
3W
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
3W
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
4.75mm
Datasheets
RWR89S34R8FRB12
Vishay / Dale RWR89S34R8FRB12
Through Hole 34.8Ohms, 3W, Wirewound,