RWR89S2R00BSBSL
Mfr.Part #
RWR89S2R00BSBSL
Description
RES 2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Width :
4.75mm
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Length :
14.224mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR89S2R00BSBSL
Vishay / Dale RWR89S2R00BSBSL
2Ohms, 3W, Wirewound,