RWR89S2800FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S2800FRRSL
Description
RES 280 OHM 3W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
14.224mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
280Ohms
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Published :
Power Rating :
3W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
4.75mm
Datasheets
RWR89S2800FRRSL
Vishay / Dale RWR89S2800FRRSL
280Ohms, 3W, Wirewound,