RWR89S24R0FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S24R0FRRSL
Description
RES 24 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
3W
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
14.224mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
4.75mm
Resistance :
24Ohms
Datasheets
RWR89S24R0FRRSL
Vishay / Dale RWR89S24R0FRRSL
24Ohms, 3W, Wirewound,